Športové výsledky - školský rok 2017/18

Florbalový úspech Rozmarínky

Neskoré jesenné obdobie je predzvesťou organizovania halových školských podujatí. V tomto školskom roku sa opäť stretli najlepšie družstvá florbalistov a florbalistiek z nášho okresu vo Svätom Petre. Oboch podujatí sa zúčastnilo po šesť družstiev, ktoré sa do týchto finálových skupín museli predrať sitom vylučovacích stretnutí v základných skupinách, ktoré sa organizovali po základných školách okresu.

Najnedočkavejší boli chlapci. Svojím zastrašovaním a odkazmi sa nevedeli dočkať tohto finálového turnaja. Naši chlapci mali v prvej časti súperov zo ZŠ Imeľ a ZŠ na Ulici práce v KN, s ktorými si poradili v pomere 6:1 a 6:0, čím postúpili do ďalšej časti vyraďovačky, kde im postupový kľúč priradil súperov ZŠ Pohraničná v KN, ktorého zdolali 3:0 a žiakov zo ZŠ Nesvady, s ktorým po dramatickom stretnutí remizovali 2:2. V tejto časti najviac športového majstrovstva ukázali opäť naši žiaci a celkovým skóre 17:3 si zabezpečili prvú priečku v okrese pred žiakmi z Nesvád a Pohraničnej v Komárne.

O týždeň neskôr hrajúce dievčatá našej školy povzbudené týmto úspechom, nechceli zaostávať a bojovne sa pripravili na viacnásobnú obhajobu prvenstiev. V prvej časti turnaja sa pustili tvrdo do svojich súperiek a zvíťazili nad Marcelovčankami 6:0 a Kolárovčankami z Palkovichovej ulice 9:0. V nadstavbovej časti zvíťazili nad súperkami zo ZŠ na Ulici práce 4:0 a 5:0, nad dievčatami zo ZŠ Imeľ, ktoré sa po víťazstvách v skupine prebojovali vyššie. Takže celkovým skóre 23:0 zvíťazili naše žiačky a obhájili aj v tomto roku prvenstvo, striebro získala ZŠ Imeľ, tretie skončili Komárňanky zo ZŠ na Ulici práce v Komárne.

Záverom poprajme veľa športového šťastia našim Rozmarínčatám pri úspešnom účinkovaní a reprezentovaní nášho okresu na M-NR kraja.

V kategórií chlapcov nás reprezentovali – horný rad : Szépe S., Farkas D., Podleiszek F., Albert T., Cseplö J., Györe T., Kassa-Szabó E., Pelantová L., Bátora J., Bohoš S., Švec M., Príbelský A.

Dievčatá – horný rad: Horňáčková E., Sedláková M., Veselá V., Barthalosová V., Tóthová K., Trubačíková S., Hoangová N., Pelantová L., Koprdová D.

Obe družstvá viedol p. učiteľ Zdeno Pazdera.

Cezpoľný beh

Aj v tomto školskom roku sa naša ZŠ zúčastnila Okresného finále v cezpoľnom behu, uskutočneného už tradične pri Mŕtvom ramene Váhu. V súťaži žiakov - jednotlivcov, na 1 500 m trati si úspešne počínal Jakub SUSIK z 9.B, ktorý obsadil v konečnom hodnotení 3. miesto. K tomuto úspechu mu srdečne blahoželáme!

kliknutím zväčšíš kliknutím zväčšíš kliknutím zväčšíš

Školský rok 2016/17

Májový reťazec úspechov spustili naše šikovné dievčatá, ktoré sa stali víťazkami okresného finálového turnaja vo futbale. Vyhrali nad základnou školou z Nesvád (2:0) a postúpili do súboja o prvé miesto so základnou školou zo Sokoliec. Bol to napínavý súboj, naše dievčatá mali množstvo nevyužitých šancí a neustálu prevahu, avšak dve minúty pred koncom Sokolce vyrovnali na 1:1. Našťastie, stačila nám remíza a ZŠ Rozmarínová s tímom dievčat bude okres reprezentovať na majstrovstvách Nitrianskeho kraja. Držíme im palce!

Ďalej sme hviezdili aj v atletike. Okresné finále v atletike družstiev organizuje v posledných rokoch atletický klub v Nových zámkoch na svojej tartanovej dráhe. Kvôli chorobe našu Rozmarínku reprezentovali len jednotlivci, pričom bodové výkony z jednotlivých disciplín sa spočítavali do súťaže družstiev. Naše dievčatá v celkovom hodnotení obsadili pekné 6. miesto z celkového počtu 32 družstiev z okresu Komárno. Radi by sme sa však pochválili skvelými výsledkami jednotlivcov. Medzi tých najlepších patrili Diana Nguyen Hung (9.A) s 2. miestom v behu na 60 m a s 3. miestom v skoku do diaľky. Krásne nás reprezentovala aj Monika Sedláková (8.A), ktorá sa v hode s kriketovou loptičkou umiestnila na 3. mieste. V disciplínach chlapcov získal 3. miesto Dominik Kováč (9.A) v skoku do diaľky.

Ak by ste ešte nemali dosť, tak nám dovoľte pochváliť sa aj našimi futbalistami. Družstvo chlapcov sa úspešne prebojovalo cez základné kolo a semifinálovú skupinu do okresného finále v Sokolciach, kde sa umiestnili na krásnom 2. mieste.

O víťazstvá v týchto pestrých športových disciplínach sa s nami podelil Mgr. Zdeněk Pazdera a uznajte, že nie je možné nerozhlásiť to do sveta.

Okresné finále v basketbale žiakov

Obsadili sme v náročnom okresnom finále 3. miesto

Minifotogaléria

Školský rok 2015/16

Vyšplhali sme sa na Slovensko!

Zaujímate sa o florbal? Sledujete novinky zo sveta florbalu? Možno ste teda postrehli posledné novinky, ktoré sa na Rozmarínke stali! Rozmarínka sa vyšplhala až na CELOSLOVENSKÉ KOLO VO FLORBALE!

Tento úspech sa začal už 8.12., kedy sa v našej škole konalo krajské kolo vo florbale. Za Rozmarínku hrali naše mladšie (5.-7. r.) a staršie dievčatá (8.-9. r.). Tieto dva šikovné tímy sa snažili čo najviac, aby dosiahli tie najlepšie výsledky. Hlavou našich tímov bol ale pán učiteľ Zdeno Pazdera. Medzi mladšie “bojovníčky“ patrili- Alexandra Kockašová, Kristína Tóthová, Diana Nguyen Hung, Viktória Veselá, Lilian Teskal, Zuzana Belohorecová, Viktória Barthalosová a brankárka Lucia Pelantová. Družstvo starších a skúsenejších “bojovníčok“ tvorili: Natália Ďurenková, Michaela Mikleová, Biana Bugová, Niki Mazanová, Dominika Lehocká, Leila Šinkovič a brankárka Emese Szépová. Staršie žiačky mali ťažších súperov, ale nakoniec si vybojovali krásne 1. miesto, takže postupovali na celoslovenské kolo. Mladšie žiačky porazili svojich finálových súperov zo Šale a Nových Zámkov a tiež dosiahli 1. miesto.

Celoslovenské kolo vo florbale sa konalo v Košiciach - v meste športu. Naše Rozmarínčatá v stredu 9.12. opustili školu a vycestovali za svojím obľúbeným športom s nádejou a odhodlaním. Košice privítali náše tímy dievčat i tím mladších chlapcov. Dva dni za sebou usilovne bojovali a svojou trpezlivosťou a odhodlaním vydať zo seba čo najviac, si verili aj v tých najkritickejších okamihoch.

Staršie dievčatá dosiahli po veľkej snahe 7. miesto. Tím mladších chlapcov vybojoval 5. miesto. Ale pri mladších dievčatách to bolo iné. Ich zápasy šokovali každého. Naše dievčatá najprv oboznámili s tým, že postupujú do finále! Naše baby naplnili štadión slzami šťastia. Čakal ich však zápas s Tvrdošínom o 1.-2. miesto. Po dlhých minútach prehrali naše dievčatá 1-0. Keď je človek tak blízko k prvému miestu, snaží sa ešte viac. Dievčatá si až neskôr uvedomili, že sú 2. najlepšie na celom Slovensku!

Viktória Barthalosová, žiačka zo ZŠ Rozmarínovej v Komárne

kliknutím zväčšíš kliknutím zväčšíš kliknutím zväčšíš kliknutím zväčšíš kliknutím zväčšíš kliknutím zväčšíš

Majstrovstvá okresu v štafetovom behu - Memoriál Márie Zavarskej ZŠ

Počasie nám konečne doprialo a súťažiaci spomedzi základných škôl odbehli štafetový beh 10 x 1000 m. Každoročný memoriál Márie Zavarskej okresu Komárno, ktorý CVČ Komárno zorganizovalo na atletickej dráhe futbalového štadióne, má svojich víťazov.

Nači žiaci - chlapci dlho bojovali o víťazstvo, na jednotlivých úsekoch sa striedali vo vedení so ZŠ Ul. Mieru - Mór Jókai. Práve za touto školou skončili naši žiaci a vybojovali historické 2.miesto v tejto disciplíne. Medzi najlepších patril Roderik Sabó.

kliknutím zväčšíš kliknutím zväčšíš

Majstrovstvá kraja vo florbalekliknutím zväčšíš

Majstrovstvá Nitrianskeho kraja vo florbale sa konali v Šuranoch 8.12.2015. Mladší žiaci v zelenom obsadili 1.miesto, starší žiaci v modrom 2.miesto. Mladší žiaci postúpili na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať v Košiciach.