Florbal v školskom roku 2018/19

Rozmarínka obhájila prvenstvo

Každoročne sa v tieto novembrové dni priaznivci florbalu tešia na prevetranie hokejok vo svojich súťažiach. Inak tomu nebolo ani tento rok. Žiaci a žiačky z celého okresu netrpezlivo čakali na svoj deň, v ktorom sa mohli pochváliť so svojím športovým majstrovstvom, ktoré sa snažili získať rôznymi formami tréningu počas celého predošlého roka - k úspešnej reprezentácii svojej školy.

Dievčatá a chlapci sa v posledných rokoch po vyraďovacích základných kolách stretávajú na záverečnom okresnom šampionáte vo svätopeterskej telocvični. Dievčenská šesťčlenná skupina bola podľa postupového kľúča rozdelená do dvoch trojčlenných skupín, v ktorých zohrali stretnutia každý s každým. Z nich prvé dve družstvá zohrali ďalšie svoje stretnutia krížovým pravidlom, teda „K .O“ systémom a až víťazné družstvá postúpili do súboja o celkového víťaza. Samotný systém nasvedčoval, že aj malé zaváhanie môže znamenať nepríjemné vyradenie. Tak aj bolo. Dievčatá bojovali ako o dušu, čím nebola núdza ani o veľmi dramatické a napínavé stretnutia. Nikto nechcel prehrať a skôr odcestovať domov. Žiačky z Rozmarínky si v skupine poradili so svojimi súperkami z Pohraničnej v KN 2:0 a domácimi hráčkami s VJM Svätý Peter 3:0, tým sa stali víťazkami skupiny. Vo vyraďovacom stretnutí proti opäť domácim hráčkam, ZŠ Svätý Peter tentoraz zo slovenskej školy. V tomto stretnutí sa domáce veľmi dobre pripravili na hráčky z Komárna. Húževnato bránili, obsadzovali súperky. Striedali sa tu bojovné, dramatické až infarktové herné situácie. V tomto súboji im nestačil určený hrací čas, nerozhodlo sa ani v predĺžení a na rad prišli trestné strieľania. V tomto súboji nervov boli úspešnejšie žiačky zo ZŠ Rozmarínová KN, zvíťazili o gól a postúpili do finále, v ktorom sa stretli proti žiačkam zo ZŠ Imeľ, nad ktorými zvíťazili v taktiež dramatickom stretnutí tesne 1:0 a stali sa víťazkami nášho okresu na tento školský rok, čím celkovo obhájili prvenstvo šiestykrát za sebou a budú nás reprezentovať na M – NR kraja. Ďalšie poradie : tretie miesto si vybojovali dievčatá z Pohraničnej v KN, keď zvíťazili až v posledných sekundách predĺženia nad ZŠ Svätý Peter.

Družstvo ZŠ Rozmarínová KN reprezentovali:

Horný rad zľava: p.uč. Pazdera Z., Nagyová Dominika, Vaszko Chiara Lilian, Susiková Timea, Trubačíková Sara, Ďuríková Barbora, Koprdová Daša
druhý rad: Oravecová Daniela, Ďuríková Tamara
tretí rad: Hoangová Nikoleta, Pelantová Lucia

kliknutím zväčšíš