"Rozmarínka" - školský zbor

  Možno málokto vie, že pod familiárnym pomenovaním „Rozmarínka“ si zopár talentovaných ľudí nepredstaví hneď základnú školu, ktorú všetci navštevujeme, ale spevácky zbor, ktorý už niekoľko rokov úspešne reprezentuje našu školu.

   Deti od prvého ročníka až po deviaty majú možnosť navštevovať krúžok, ktorý funguje pod vedením pani Evy Kerepeczkej a pani učiteľky Darinky Benkovej. Členovia speváckeho zboru chodievajú na vystúpenia a postupne sa chystajú aj na súťaže. Verte mi, sú to deti, o ktorých v budúcnosti ešte budete počuť, a to doslovne. Ich spev vás „dostane“ napríklad na Vianočnej akadémii, ukážu sa aj na Deň matiek a doteraz v nás rezonuje ich vystúpenie na vianočnom koncerte v Evanjelickom kostole v Komárne.

   Repertoár Rozmarínky je bohatý - nechýbajú ľudové piesne, vlastná tvorba, rôzne príležitostné pesničky a zbor nezanevrie ani na modernú hudbu.

   Kto má talent a chuť prispieť svojím hlasom do speváckeho zboru, navštevovať krúžok, kde to žije, chce sa hudobne prejaviť a reprezentovať našu školu, nech sa páči, dvere sú otvorené pre všetkých, stačí vyhľadať pani učiteľku Benkovú.

   A naše prianie na záver: Tak ako je Rozmarín obľúbenou liečivou bylinkou našich starých mám, nech sa spevácky zbor Rozmarínka stane akýmsi liekom na dušu pre všetkých milovníkov hudby.

Mgr. Lívia Markovicsová
Mgr. Darina Benková


Dňa 13.4. 2016 sa v MsKS uskutočnila spevácka prehliadka "Deti deťom", na ktorej sa náš spevácky zbor Rozmarínka umiestnil v II.pásme.

klikni klikni klikni


Fotky zo súťažnej prehliadky speváckych zborov, ktorá sa uskutočnila 16.4.2014 v MSKS. Náš spevácky zbor Rozmarínka skončil na krásnom druhom mieste. Gratulujeme!

klikni klikni klikni klikni klikni klikni