Úspešní medzi nami

Naši najšikovnejší žiaci u pána primátora v júni 2015. Sme na nich právom veľmi hrdí.


     Marek KUNÍK, žiak 9.A triedy, sa súťažne silovým trojbojom zaoberá iba prvý rok. Silový trojboj je disciplína zložená z troch častí: drep, tlak na lavičke a mŕtvy ťah. Víťaz súťaže sa určí súčtom výsledkov jednotlivých častí silového trojboja. Jeho osobnými rekordami sú drep 175 kg, tlak 117,5 kg a mŕtvy ťah 205kg.
     V roku 2014 sa Marek zúčastnil troch súťaží. Prvou súťažou bol Česko-Slovenský pohár v mŕtvom ťahu a tlaku na lavičke v Trakoviciach, na ktorej obsadil 2.miesto v kategórii dorastenci (do 19 rokov). Nasledovala Stredoškolská súťaž v silovom trojboji organizovaná SPŠS v Komárne, odkiaľ si odniesol cenu za 1. miesto v kategórii nad 90kg. Najcennejším úspechom je 1. miesto v kategórii dorastenci T1 - 100kg na Svetovom pohári v silovom trojboji v Bratislave.
     Nášmu žiakovi držíme naďalej palce a želáme ešte mnoho významných úspechov!

kliknutím zväčšíš    kliknutím zväčšíš    kliknutím zväčšíš    kliknutím zväčšíš


Diana Schlettová a Kristína Tóthová, žiačky 6. B triedy, sa venujú dlhé roky športom, ktoré možno na prvý pohľad nie sú „športom dievčat“. Diana je úspešnou športovkyňou v karate a Kristína v zápasení. Medzi ich posledné úspechy, ktorými sa bežne nepochvália, lebo sú skromné, patria napríklad u Diany 2.a 3. mieste v Kumite v 2. kategórii dievčat, ktoré sa konalo v Galante a 3. miesto u Kristíny, kde súťažila vo voľnom štýle v chlapčenskom družstve. Súťaž sa konala v Maďarsku. Dievčatám blahoželáme a želáme ešte veľa medailí.

kliknutím zväčšíš    kliknutím zväčšíš


     Monika Sedláková, žiačka 6.A triedy sa dlhé roky venuje kolektívnemu športu – vodnému pólu, ktorý u nás možno nie je až taký známy. Začala hrať už ako 6­ročná a zároveň sa stala aj prvou vodnopólistkou v Komárne. Keďže u nás je len družstvo chlapcov a mužov, hrávala s nimi.
     S družstvom chlapcov, kde je v základnej zostave, bola účastníčkou Slovenskej národnej vodnopólovej ligy, hrá v celoštátnej lige v Maďarsku, je účastníčkou rôznych medzinárodných turnajov, kde získali s družstvom rôzne popredné ocenenia. Keďže s chlapcami môže hrávať len do veku 13 rokov, pred štyrmi rokmi ju oslovilo aj dievčenské vodnopólové družstvo KVP Piešťany, stala sa aj jej členkou. Počas jej hráčskej kariéry a úspešnej reprezentácie nášho mesta sa zároveň stala s družstvom dievčat 4­násobnou majsterkou Slovenska. Aj na konci tohtoročnej sezóny si môže na svoje konto zapísať titul Majsterka Slovenska v kategórii kadetiek U­17, krásne 2. miesto na Majstrovstvách Slovenska v kategórii žiačok U­13.
     V tejto kategórii sa zaradila na základe výberu trénerov všetkých družstiev zo Slovenska a rozhodcov medzi 7 najlepších hráčok Slovenska. Zároveň v nadnárodnej súťaži žiačok U­13 pod názvom „ Central European Waterpolo Girls League“ sa po štyroch kolách s družstvom umiestnila na 1. mieste a zároveň bola vyhlásená za najlepšiu strelkyňu turnaja. Aj posledný víkend bol pre ňu úspešný, keď sa po poslednom ­ štvrtom kole medzinárodného turnaja pod názvom „Československý pohár žien“ umiestnila na krásnom 3.mieste“.
Blahoželáme jej a prajeme ešte veľa úspechov.

kliknutím zväčšíš     kliknutím zväčšíš